O PROJEKCIE

Firma Unimog Michał Eihchorn  zrealizowała projekt sfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla Osi Priorytetowej: III. Konkurencyjność MŚP dla działania: 3.2. Innowacje w MŚP pod tytułem Rozwinięcie i dywersyfikacja usług.

Cele projektu zgodne są z celem szczegółowym dla typu projektu „Inwestycje w MŚP” w ramach działania 3.2 w SZOOP RPO WSL, którym jest zwiększona konkurencyjność MŚP, utrzymanie konkurencyjności i miejsc pracy w MŚP. W efekcie realizacji projektu powstała wypożyczalnia sprzętu sportowego i rekreacyjnego, która przyczyni się do wzrostu konkurencyjności firmy wnioskodawcy w branży turystycznej. 

Projekt rozszerza ofertę turystyczną dla osób mieszkających na śląsku jak i turystów ten region odwiedzających. Polega na usłudze wynajmu/wypożyczenie wysokiej jakości sprzętu do uprawiania turystyki rowerowej ekstremalnej i rekreacyjnej. W ramach projektu zakupiono  rowery trekkingowe i górskie o napędzie elektrycznym dostosowanych do użytku w każdej porze roku. Są wyposażenie w wytrzymałe na ujemne temperatury baterie oraz odpowiednie opony, które będą zmienianie na zimę, aby dostosować je do warunków panujących tak w terenie jak i na drogach. 

Elektryczne rowery trekkingowe stanowią kompromis między górskimi i miejskimi rowerami elektrycznymi. Nadają się głównie do dłuższych wycieczek po drogach lub w łagodnym terenie. Trekkingowe e-rowery są często używane na rodzinnych wycieczek, gdzie silnik elektryczny pomaga mniej sprawnym członkom w dotrzymywaniu kroku innym. 

Górskie rowery elektryczne wyróżniają się przede wszystkim wytrzymałą ramą i silnikiem o dużej mocy, który pomoże użytkownikowi pedałować nawet w najtrudniejszym terenie. 

W celu uatrakcyjnienia oferty zakupiono quady przeprawowe, w okresie zimowym wyposażone w gąsienice umożliwiające organizację kuligów i innych atrakcyjnych przejażdżek po górach tak latem jak i zimą. 

Wypożyczanie rowerów jest dostępna tak dla mężczyzn, jak i kobiet lubiących wyzwania i adrenalinę i górskie wyprawy. E-rowery dostępne w Katowicach równie dobrze mogą służyć do zwiedzania aglomeracji jak i do trekkingu.

Projekt wspiera zachowania prozdrowotne Polaków, promuje i udostępnia środki do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Przeciwdziała pandemii proponując formy relaksu, które nie powodują gromadzenia się tłumów – tylko stawia na indywidulany lub w niedużej grupie wypoczynek. Odciąga ludzi od udawaniem się do miejsc, gdzie jest większe prawdopodobieństwo zarażenia się. Ruch na świeżym powietrzu wzmaga odporność organizmu.

E-rowery to kwintesencja inteligentnego rozwoju , wiedzy i innowacji. Są ekologiczne, nie zatruwają środowiska, pozwalają dojechać tam, gdzie do tej pory dojazd był domena pojazdów silnikowych. Powstały na skutek innowacyjnych rozwiązań w gospodarce opartej na wiedzy, bo tylko taka pozytywnie wpływa na rozwój innowacji.

Dzięki usłudze wypożyczenia rowerów elektrycznych, w których będą też rowery o mniejszych rozmiarach, dostępność usług będzie szeroka dla całej gamy potencjalnych odbiorców np. rodzin z dziećmi, osób starszych, osób z niepełnosprawnościami w zakresie umożliwiającym im korzystanie z takiego udogodnienia jak rower z napędem elektryczny. Projektu umożliwił też zakup wyposażenia rowerów i quadów w alternatywne ogumienie (zimowe) i gąsienice dla quadów, aby można było z niuch skorzystać też w okresie zimowym.

Elektryczne rowery dojadą tam gdzie normalnie można było dotrzeć tylko na sprzęcie wyposażonym w silniki spalinowe takim jak motorowery, motory, samochody. Poprzez moc zainstalowaną w silniku elektrycznym są doskonałym środkiem do jazdy po bardzo urozmaiconym terenie, a przy tym cichym, nie powodującym zakłóceń równowagi środowiska naturalnego, nie płoszą
zwierząt w lesie.

Projekt wnioskodawcy budując konkurencyjną usługę w branży wypożyczenia e-rowerów i turystyki bazuje na zrównoważonym rozwoju i efektywnym wykorzystaniu zasobów.

Wartość projektu brutto 710 881.89 zł  netto 577952,76 zł dofinansowanie 491 259,83 zł

 

Finansowany ze środków Unii Europejskiej
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY Z UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU REGIONALNEGO
Menu